• News
  • Powiat
  • Położenie
  • Starosta i Zarząd Powiatu
  • Starosta Inowrocławski
  • Historia
  • Symbole
  • Zakres działalności
  • Drogi powiatowe
  • Projekty rządowe
  • Projekty europejskie
  • Dostępne konkursy/programy
  • Rada powiatu
  • Skład Rady Powiatu
  • Komisje
  • Sesje
  • Transmisje video z sesji
  • Protokoły
  • Młodzieżowa Rada Powiatu
  • Gminy
  • Gmina Janikowo
  • Gmina Dąbrowa Biskupia
  • Gmina Gniewkowo
  • Gmina Kruszwica
  • Gmina Inowrocław
  • Gmina Pakość
  • Gmina Rojewo
  • Gmina Miasto Inowrocław
  • Gmina Złotniki Kujawskie
  • Ciekawy Powiat
  • Dawny Powiat Inowrocławski
  • Piękny Powiat Inowrocławski
  • Turystyczny Powiat Inowrocławski
  • Powiatowe Muzeum
  • Oddział Powiatowego Muzeum – Dom Rodziny Jana Kasprowicza
  • Kontakt
  • Dane teleadresowe
  • Wydziały
  • Wydarzenia 2024
  • Styczeń
  • Luty
  • Marzec
  • Kwiecień
  • Maj
  • Czerwiec
  • ROK GENERAŁA SIKORSKIEGO
  • Aktualności
  • Z życia Generała
  • Galerie
  • Listy lotniczego korespondenta
  • Konkursy
  • Dokumenty
  • Dwór w Parchaniu
  • Filmy
  • 

    Komers w inowrocławskim „Kasprze”

    dział: Edukacja / dodano: 31 - 05 - 2024

    Pożegnanie tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza odbyło się tydzień temu w Inowrocławiu. Podczas uroczystości wręczono tytuł Primus Inter Pares (Pierwszy wśród Równych) Brunonowi Bojanowskiemu.   

    Obecna na uroczystości Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska podziękowała licealistom za trud włożony w rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności oraz życzyła pomyślności na dalszych ścieżkach życia. Wyraziła też nadzieję, że wartości i tradycje wpajane im przez cztery lata nauki będą im przyświecać przez całe dorosłe życie.

    Gośćmi komersu byli: Członek Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Andrzej Skrobacki, Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Sławomir Drelich, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Agnieszka Krysiak, Przewodniczący Rady Rodziców Cezary Szymański, Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Anna Nowak, kapelan Stowarzyszenia ks. Ireneusz Oliwkowski oraz państwo Małgorzata i Piotr Prusowie.

    Wspomniany Bruno Bojanowski uzyskał m.in. tytuły laureata 5. miejsca Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, laureata 12. miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, laureata 2. miejsca Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, laureata 9. miejsca Olimpiady Wiedzy Historycznej czy laureata 3. miejsca Międzynarodowego Konkursu na Esej Geopolityczny.

    Nagrodą im. Szymona Prusa dla Najlepszego Humanisty uhonorowano Mikołaja Mrozka.

    Nagrodą im. Prof. Mirosława Zacharczyka dla Najlepszego Umysłu Ścisłego uhonorowano Franciszka Bartczaka.

    Tytułem Sportowiec Roku uhonorowano Dominika Misza - koszykarza SKS Kasprowicz.

    Medal Szkoły – przyznawany za wzorową i nienaganną postawę w trakcie całego czteroletniego pobytu w liceum, celujące wyniki w nauce, a także wielokrotne znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych – w tym roku otrzymali: Franciszek Bartczak, Bruno Bojanowski, Amelia Matuszak, Mikołaj Mrozek i Amelia Rakszawska.

    Uhonorowano także wszystkich uczniów, którzy przez cztery lata nauki w I LO osiągnęli znaczące sukcesy naukowe: Brunona Bojanowskiego, Mikołaja Mrozka, Franciszka Bartczaka, Antoniego Skrzypczaka, Stanisława Jaskólskiego, Oskara Ratkę, Amelię Rakszawską, Zuzannę Biernat, Julię Modlińską, Nikolę Ostrowską, Amelię Matuszak, Martynę Stuczyńską, Aleksandrę Rydz, Martynę Drabikowską, Zofię Polanek, Wiktora Jędrzejewskiego, Kacpra Chełminiaka, Mateusza Żmudzińskiego, Tomasza Bogusławskiego, Paulinę Maruszak, Jakuba Piórka, Daniela Seidlera, Miłosza Kujawę i Matyldę Skazę.

    Nagrodzono również tegorocznych absolwentów za ich sukcesy sportowe: Dominika Misza, Mikołaja Czołgoszewskiego, Alana Świerskiego i Borysa Chrupczaka, Szymona Koniecznego, Oliwię Althaus, Zuzannę Cupriak, Olgę Drożdżyńską, Martę Kalinowską, Kingę Kujoth, Marię Malinowską, Amelię Matuszak, Katarzynę Piotrowską, Laurę Żołnierkiewicz, Martynę Frątczak, Marię Drzewiecką, Oliwiera Kołodziejskiego, Filipa Patyka, Jana Tomaszewskiego, Mikołaja Mrozka, Bartosza Kurowskiego i Filipa Dryję.

    Wychowawcy klas IV wręczyli wszystkim swoim – byłym już – podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły oraz okoliczne wydawnictwo pamiątkowe. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali również rodzice uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.   

    Artykuł ukazał się w Przeglądzie Powiatu, Miast i Gmin 31 maja 2024 r.