• Aktualności
 • Rada powiatu
 • Skład Rady Powiatu
 • Komisje
 • Sesje
 • Transmisje video z sesji
 • Protokoły
 • Młodzieżowa Rada Powiatu
 • Powiat
 • Starosta i Zarząd Powiatu
 • Wiesława Pawłowska
 • Położenie
 • Historia
 • Symbole
 • Zakres działalności
 • Drogi powiatowe
 • Projekty rządowe
 • Projekty europejskie
 • Gminy
 • Gmina Janikowo
 • Gmina Dąbrowa Biskupia
 • Gmina Gniewkowo
 • Gmina Kruszwica
 • Gmina Inowrocław
 • Gmina Pakość
 • Gmina Rojewo
 • Gmina Miasto Inowrocław
 • Gmina Złotniki Kujawskie
 • Ciekawy Powiat
 • Dawny Powiat Inowrocławski
 • Piękny Powiat Inowrocławski
 • Turystyczny Powiat Inowrocławski
 • Ekologiczny Powiat Inowrocławski
 • Powiatowe Muzeum
 • Przetargi i inwestycje
 • Kontakt
 • Dane teleadresowe
 • Wydziały
 • Wydarzenia 2023
 • Styczeń
 • Luty
 • Marzec
 • Kwiecień
 • Maj
 • Czerwiec
 • Lipiec
 • Sierpień
 • Wrzesień
 • Październik
 • Listopad
 • Grudzień
 • 

  Powiatowe szkoły wśród najlepszych

  dział: Edukacja / dodano: 20 - 01 - 2023

  Licea i technika z Powiatu Inowrocławskiego zajęły znów dobre miejsca w prestiżowym rankingu przygotowanym przez miesięcznik „Perspektywy”. To dobry prognostyk przed zbliżającym się naborem do szkół ponadpodstawowych.   

  I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zajęło 222. miejsce. II LO im. Marii Konopnickiej zajęło miejsce 335.

  W rankingu wojewódzkim liceów I LO zajęło 8. lokatę, II LO - 16., a 35. było III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi (947. miejsce w rankingu ogólnopolskim).

  W rankingu wojewódzkim techników Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II zajął 26. miejsce.

  Oto pozostałe miejsca szkół z Powiatu Inowrocławskiego: 30. Technikum im. 59 Pułku Piechoty Wielkopolskiej (Ekonomik), 34. Zespół Szkół Budowlanych im. Władysława Sikorskiego, 48. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, 61. Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy, 72. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu.

  - Wyniki rankingu potwierdzają wysoką pozycję i prestiż naszych szkół w województwie i w Polsce. Nasze szkoły utrzymują wysoki poziom kształcenia, dbają o edukacyjne zainteresowania swoich wychowanków i dobitnie świadczą o tym ich wysokie lokaty w rankingu – mówi Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

  Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu Rafał Łaszkiewicz podkreśla, że wysoką lokatę w rankingu placówce zapewniły wyniki egzaminów maturalnych, w tym szczególnie z matematyki (wynik średni na poziomie 80%) oraz przedmiotów przyrodniczych (np. z biologii na poziomie 70%) oraz z języka angielskiego (93%), a także wyniki olimpiad przedmiotowych - 7 tytułów uzyskanych w najbardziej prestiżowych olimpiadach, zwalniających z egzaminów maturalnych i 8 kolejnych tytułów w rankingowych olimpiadach tematycznych.

  - Na uwagę zasługuje też wysoka 54 lokata w kraju w rankingu olimpijskim, gdzie w pierwszej setce znajdują się w zdecydowanej większości szkoły warszawskie, krakowskie, wrocławskie i inne licea z miast akademickich. Ten wynik jest efektem długofalowej, konsekwentnej pracy uczniów, ich rodziców i nauczycieli, którzy nie ograniczają się jedynie do dydaktyki, ale nierzadko wchodzą w rolę tutorów naszych licealistów. Ważne jest też współdziałanie uczniów różnych roczników, uczestniczących w pracy kół naukowych, najmłodsi towarzyszą sukcesom tych starszych, to świetnie buduje motywację do kolejnych zmagań olimpijskich – mówi Rafał Łaszkiewicz.

  Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu Maria Żukowska cieszy się z wyniku szkoły, ale zapewnia, że to nie jej ostatnie słowo.

  - Bardzo się cieszę, że nasze liceum utrzymuje wysokie lokaty rankingowe i nadal możemy szczycić się srebrną tarczą. Jednak szczegółowa analiza wyników pozwala mi stwierdzić, że mamy obszary, które musimy wzmocnić, by ponownie znaleźć się w dziesiątce najlepszych liceów województwa kujawsko-pomorskiego – mówi Dyrektor „Konopy”.

  Dyrektor Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu Dorota Gliwińska mówi, że ranking jest znaczącym, choć nie jedynym wskaźnikiem rozwoju szkoły.

  Zauważa ona, że pozycja placówki budowana jest na wszechstronnym rozwoju uczniów, kształtowaniu umiejętności ogólnych i zawodowych potrzebnych w stale zmieniającym się świecie, przygotowaniu absolwentów do podejmowania aktywności na rynku pracy.

  - Stawiamy na przyjazną atmosferę, partnerskie relacje i umiejętności interpersonalne, które wspomagają kształcenie zawodowe praktyczne i teoretyczne. Przyjęta przez nas strategia zaowocowała poprawą wyników w rankingu. W ubiegłym roku byliśmy na miejscu trzecim
  w powiecie, w tym roku w rankingu powiatowym zajęliśmy miejsce pierwsze. Chcemy nadal rozwijać naszą placówkę, między innymi rozszerzamy ofertę edukacyjną o atrakcyjne kierunki, opierając się również o innowacje pedagogiczne opracowane przez naszą kadrę nauczycielską – podkreśla Dorota Gliwińska.

  Technikum im. 59 Pułku Piechoty Wielkopolskiej działające w Zespole Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu uplasowało się na 30, miejscu w województwie.

  - Jest to dla całej społeczności Ekonomika duże wyróżnienie. Cieszymy się, że jesteśmy placówką, która kształci młodzież na wysokim poziomie i dba o to, aby nasi absolwenci zdobyli wymarzony zawód i odnaleźli się na polskim rynku pracy. Uważamy, że jest to zasługą wytrwałej pracy nauczycieli i uczniów, którzy chętnie podejmują trud nauki - zauważa Dyrektor Artur Nalewajski.

  Szkoły ponadpodstawowe, których organem prowadzącym jest Powiat Inowrocławski przygotowują się do naboru ósmoklasistów. Niebawem w Przeglądzie Powiatu, Miast i Gmin zaczniemy prezentować ich ofertę. Już dziś zapraszamy do lektury!   

  Artykuł ukazał się w Przeglądzie Powiatu, Miast i Gmin 20 stycznia 2023 r.