• News
  • Powiat
  • Położenie
  • Starosta i Zarząd Powiatu
  • Starosta Inowrocławski
  • Historia
  • Symbole
  • Zakres działalności
  • Drogi powiatowe
  • Projekty rządowe
  • Projekty europejskie
  • Rada powiatu
  • Skład Rady Powiatu
  • Komisje
  • Sesje
  • Transmisje video z sesji
  • Protokoły
  • Młodzieżowa Rada Powiatu
  • Gminy
  • Gmina Janikowo
  • Gmina Dąbrowa Biskupia
  • Gmina Gniewkowo
  • Gmina Kruszwica
  • Gmina Inowrocław
  • Gmina Pakość
  • Gmina Rojewo
  • Gmina Miasto Inowrocław
  • Gmina Złotniki Kujawskie
  • Ciekawy Powiat
  • Dawny Powiat Inowrocławski
  • Piękny Powiat Inowrocławski
  • Turystyczny Powiat Inowrocławski
  • Powiatowe Muzeum
  • Oddział Powiatowego Muzeum – Dom Rodziny Jana Kasprowicza
  • Kontakt
  • Dane teleadresowe
  • Wydziały
  • Wydarzenia 2024
  • Styczeń
  • Luty
  • Marzec
  • Kwiecień
  • ROK GENERAŁA SIKORSKIEGO
  • Aktualności
  • Z życia Generała
  • Galerie
  • Listy lotniczego korespondenta
  • Konkursy
  • Dokumenty
  • Dwór w Parchaniu
  • Filmy
  • 

    Wiem, co jem

    dział: Edukacja / dodano: 25 - 05 - 2023

    Zespół Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach zorganizował II edycję Międzyszkolnego Konkursu Biologicznego „Poznaję i wnioskuję – wiem, co jem". Konkurs skierowany był dla uczniów klas VII i VIII.    

    W tej edycji konkursu skupiono się na promocji zdrowego odżywiania. Zadaniem uczniów było sporządzenie całodziennego jadłospisu zgodnie z zasadami zdrowego żywienia dzieci i młodzieży według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia.    

    Konkurs podobnie jak w roku ubiegłym przyjął formę prezentacji multimedialnej. Ocenie podlegała: zgodność pracy z tematyką konkursu; oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu, estetyka wykonanej prezentacji.   

    Wyniki konkursu: 1. Stanisław Kąkolewski SP im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach, opiekun Kamilla Szydełko, 2. Oliwia Lewicka SP im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach, opiekun Anna Czaplicka, 3. Łucja Głowacka SP im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach, opiekun Kamilla Szydełko, 4. Hubert Harenda SP im. Armii Krajowej w Kościelcu, opiekun Kinga Woźniak-Harenda, 5. Anna Chmielewska SP nr 2 im. Doktora Jana Dreckiego w Gniewkowie, opiekun Kamil Chrzanowski.   

    Wyróżnienia: Nadia Dybowska (SP nr 8 w Inowrocławiu im.4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej, opiekun Adam Kmieć), Aleksandra Paluszak (SP im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach, opiekun Joanna Kaliska), Barbara Charysz (Niepubliczna SP im. Zbigniewa Ryża w Racicach, opiekun Beata Motyka), Agata Pawłowska (Niepubliczna SP im. Zbigniewa Ryża w Racicach, opiekun Beata Motyka), Aleksandra Ryż (Niepubliczna SP im. Zbigniewa Ryża w Racicach, opiekun Beata Motyka), Filip Kijak (SP im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach, opiekun Anna Czaplicka), Michalina Miszczyk (SP nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie, opiekun Paulina Krychowiak-Popławska), Michalina Gremplewska (SP nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie, opiekun Paulina Krychowiak-Popławska), Franciszek Mroczek (SP nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu, opiekun Iwona Sobańska), Ksawery Mroczek (SP nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu, opiekun Iwona Sobańska), Maria Jaworska (SP im. Jana Pawła w Wilczynie, opiekun Anna Tomaszewska), Katarzyna Ładowska (SP im. Jana Pawła w Wilczynie, opiekun Anna Tomaszewska).   

    Organizatorkami konkursu były Jolanta Stajszczak (nauczyciel biologii i chemii) oraz Karolina Wesołowska (nauczyciel przedmiotów leśnych).